Přemýšlíte o krátkodobém pronájmu bytu? Zde jsou hlavní výhody

Krátkodobé pronájmy jsou ve světě běžnou záležitostí, jejich obliba však stoupá i u nás. Jedná se o značný boom na trhu s realitami a zároveň způsob, jak si vlastněním nemovitosti přivydělat. Co se tedy konkrétně skrývá pod pojmem krátkodobý pronájem a jak na něj?

Krátkodobý pronájem může vydělat více než ten dlouhodobý

Pokud vše uděláte správně, vaše nemovitost vám může vydělat příjemný vedlejší příjem. I když jsou dlouhodobé nájmy stabilnější a jistější, ty krátkodobé mohou ve výsledku vynést více. Jak je to možné?

Tento typ nájmu je obvykle používán v rámci rekreačních služeb, to znamená jako možnost ubytování pro turisty, návštěvníky města nebo lidi na služební cestě. Díky tomu je možné účtovat poplatky za noc, které jsou vyšší než při běžném pronájmu.

Danou nemovitost lze prezentovat na některém z portálů zprostředkujících krátkodobé ubytování a díky tomu získat potřebnou reklamu.

O pronajímané prostory i klienty je však třeba se starat, a to není časově úplně jednoduché. V tom může být nápomocná správa krátkodobého pronájmu bytu, která se o vše postará.

Riziko neplatičů je nízké

Vzhledem k povaze krátkodobého pronájmu existuje mnohem menší riziko, že své peníze nedostanete. Dlouhodobí nájemníci někdy přestanou platit a je pak těžké tyto platby vymáhat. Oproti tomu hosté, kteří přijedou na pár dní, platí předem minimálně zálohu, a tak je příjem jistý.

Musíte ale počítat také s náklady na údržbu bytu, úklid, vybavení a podobně. Vše by mělo odpovídat zásadám rekreačního ubytování. Na základě toho navíc každý pronajímatel dostává od hostů hodnocení, což se pak odráží i v celkové návštěvnosti. Nikde totiž není zaručeno, že budete mít hosty každý den.

Pokud ale byt nebo dům svěříte do rukou profesionálního servisu, můžete se spolehnout na hladký chod celé služby. Cena správy krátkodobého pronájmu se může odvíjet od měsíčního výdělku nebo se platí paušálně. Nejedná se však o žádné horentní sumy.

Komentáře

Musíte být přihlášeni pro přidání komentáře.


Partneři stránek
Tip na výhodný prodej bytů v Praze přímo od developera FINEP.