Pronájem bytu: Pronájem bez realitky

Inzerce na pronájmy bytů nezůstávají nikdy bez zájmu. Mnoho lidí si momentálně nechce nebo nemůže koupit vlastní bydlení a hledá pronájem za pro ně výhodných podmínek. Můžete zvolit hledání vhodného pronájmu bytu v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni a dalších větších městech prostřednictvím realitní kanceláře, která se postará o vyřízení potřebných formalit, zajistí vám prohlídku bytu a za služby si samozřejmě započítá provizi, která bude započítána. majiteli domu či bytu. Tím pádem se pronájem bytů pomocí realitní kanceláře prodraží v požadované ceně, protože vlastníci nebudou chtít nijak prodělat.

Poslední roky je stále populárnější pronájem bytů bez realitky. Avšak oba druhy pronájmu – tedy s nebo bez realitní kanceláře mají svá pro a proti. Jakmile se rozhodnete pro pronájem bytu bez realitní kanceláře ve vámi vybrané lokalitě, připravte se na to, že vás čeká hodně papírování, shánění informací, fronty na úřadech a rovněž nějaké ty poplatky kolem. Čemu se určitě vyhnete jsou vysoké poplatky, které požaduje realitní kancelář. Ovšem, abyste nenaletěli stále přítomným podvodníkům, potřebujete opravdu dobrou smlouvu a jiné dokumenty. To se týká v případě nabídky i poptávky pronájmu bytu bez realitní kanceláře.

Rozhodli jste se k pronájmi bytu bez realitní kanceláře nebo s realitkou? V obou případech můžete vše prokonzultovta ještě s někým jiným – kontaktujte další realitní makléře a můžete porovnávat a předejít zbytečným chybám z nezkušenosti.

Obecně platí, že se sice vyhnete placení provize za zprostředkování realitní kanceláři, ale zase se nezbavíte většího vyřizování. Někdy může být ale uspořená částka značná a ve větších městech je neustálá poptávka po bydlení v pronajatých bytech, protože ne všichni touží se nastěhovat natrvalo na místo, kde potřebují zůstat jen několik let.


Partneři stránek
Tip na výhodný prodej bytů v Praze přímo od developera FINEP.